Kto może prowadzić terapię?

Home / Pytania i odpowiedzi / Kto może prowadzić terapię?

Nie bój się zwrócić o pomoc

Zdrowie psychiczne jest dokładnie tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne. Często jednak ludzie mają problem z przyznaniem się, nawet przed samym sobą, że coś jest nie w porządku. Należy jednak pamiętać, że ignorowane problemy nie znikną. Zaczną się za to pogłębiać, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Klasycznym przykładem są zaburzenia depresyjne, mogące prowadzić do klinicznej, przewlekłej depresji, wymagającej leczenia farmakologicznego. Jeżeli natomiast odpowiednio wcześnie zasygnalizujemy, że coś się z nami dzieje, możemy uzyskać fachową pomoc, np. w postaci terapii, prowadzonej przez psychologa lub psychiatrę.

Terapia – klucz do zrozumienia samego siebie

Choć może się wydawać, że z usług terapeutów korzystają tylko osoby po przejściach, to nie jest to prawdą. Osoby chcące zrozumieć mechanizmy, którymi kierują się w życiu, własne emocje, czy też zacząć bardziej świadomie budować własną osobowość, również uczęszczają na sesje terapeutyczne. Chcąc zapisać na konsultację, wystarczy znaleźć odpowiedni gabinet psychologiczny lub psychoterapeutyczny. Obecnie w każdym większym mieście, bez problemu można znaleźć potrzebnego nam terapeutę.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie zrozumieć własnych emocji, źle się czujemy z samym sobą, nie potrafimy budować satysfakcjonujących relacji – zgłośmy się do psychologa. To żaden wstyd, a z pomocą specjalisty, jakość naszego życia może ulec znacznej poprawie. Czasami osoba patrząca z boku dostrzega dużo więcej, niż my, tkwiąc wewnątrz jakiejś trudnej dla nas sytuacji. Warto pozwolić sobie pomóc. Gdy zastanawia nas, gdzie pracuje dobry psycholog Katowice to jedno z miast, w którym specjalista będzie w stanie udzielić niezbędnego wsparcia. W każdym mieście jesteśmy w stanie znaleźć psychologa, mogącego pomóc nam zmienić nasze życie.

Na poważniejsze problemy

Każdy z nas zmaga się z różnymi napięciami, lękami, trudnymi doświadczeniami. Nasza psychika bardzo różnie reaguje na sytuacje, które nas dotykają. Czasami pojawiają się niezrozumiałe dla nas mechanizmy obronne. Wówczas warto poszukać profesjonalnej pomocy. Zdrowie psychiczne to delikatny temat, na którego punkcie wiele osób jest przewrażliwiona. Aby móc poprawnie funkcjonować w społeczeństwie, czuć się akceptowanym i szczęśliwym, czasami niezbędna okazuje się pomoc medyczna. Jeżeli martwimy się o swój stan lub podejrzewamy, że mogą nas dotyczyć jakieś zaburzenia, pomóc nam może np. dobry psychiatra Katowice czy Warszawa mają ich wielu.

Nie tylko sfera duchowo-psychiczna

Wiele osób ma problem z przyznaniem, że ich życie seksualne ich nie satysfakcjonuje. Jest to bardzo delikatna sfera w ludzkim życiu, o której często wstydzimy się rozmawiać. Z tego powodu zdarza się, że rozpadają się związki lub bliscy sobie ludzie zamykają się na swoje potrzeby. Częstym błędem jest również traktowanie seksu jak karty przetargowej, służącej do manipulowania partnerem.

Problemy w życiu erotycznym mogą być spowodowane dolegliwościami fizycznymi, trudnymi przeżyciami, niską samooceną, złym nastawieniem lub brakiem odpowiedniego partnera. Jeśli interesuje nas dobry lekarz seksuolog Katowice czy Kraków ma wielu specjalistów, którzy pomogą nam zrozumieć, skąd się biorą problemy w naszym życiu seksualnym. A następnie, za pomocą terapii lub odpowiednio dobranych leków, umożliwią rozwiązanie problemu.

Napisz komentarz

Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią, napisz komentarz.

Logged in as . Log out?

Możesz skorzystać z poniższych tagów i atrybutów HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

pięć × trzy =