Czy przyjaźń między mężczyzną a kobietą istnieje?

Home / Kryzysy w relacjach i związkach / Pytania i odpowiedzi / Czy przyjaźń między mężczyzną a kobietą istnieje?

Przyjaźń są to miłe i serdeczne relacje między dwojgiem ludzi. Można by zdefiniować ją jako, ciepłe uprzejmości i życzliwość oraz chęć pomocy sobie nawzajem, nie tylko materialnej ale przede wszystkim psychicznej. Dzięki rozmowie i możliwości zwierzenia się drugiej osobie jesteśmy w stanie osiągnąć stan ulgi, mimo to że czasem może się zdarzyć, że problem nadal istnieje i pozostał nie rozwiązany. Zawarcie nici przyjaźni jest raczej procesem długofalowym. W zawiązku z nieprzyjemnymi doświadczeniami w życiu, jesteśmy ogólnie mniej ufni co do innych ludzi. Budowanie relacji typowej przyjaźni jest spowodowane pozytywnymi stosunkami między dwiema stronami. Nie bez przyczyny powstało przysłowie, że „prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie”. To wówczas, gdy potrzebujemy największej pomocy on jest przy nas. Potrafi doradzić, wysłuchać lub podpowiedzieć. Może nie rozwiąże naszych wszystkich bolączek, ale jego obecność jest dla nas zbawienna. To dzięki niemu jesteśmy w stanie podnieść się z życiowego dołka. Daje nam to wielkie poczucie bezpieczeństwa. Mawia się, że najlepszy przyjaciel nie zawiedzie w potrzebie, stara się zrozumieć popełniane błędy. Potrafi się troszczyć o nas, jest obecny i pocieszy podczas porażek ale i cieszy się z naszego szczęścia i sukcesów. Nie zazdrości, gdy coś osiągniemy. Ale co w momencie gdy najlepszymi przyjaciółmi są osoby odmiennych płci?

Czy te bliskie relacje można również nazwać przyjacielskimi? Zdania są podzielone, gdyż jedni uważają, że stosunki przyjacielskie między kobietą a mężczyzną nie mają możliwości przetrwać, gdyż prędzej czy później może się to skończyć nawiązaniem intymnych stosunków. Inni natomiast wręcz przeciwnie, uważają że nie ma znaczenia tu płeć człowieka, że jeśli drugą osobę traktujemy po przyjacielsku nic innego nie ma prawa się wydarzyć. Musimy jasno i wyraźnie określić granice, aby nie było niejasności, aby nie doszło do rozczarowania, wówczas jest szansa na przetrwanie naszej przyjaźni z płcią przeciwną przez wiele długich lat.

Napisz komentarz

Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią, napisz komentarz.

Logged in as . Log out?

Możesz skorzystać z poniższych tagów i atrybutów HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

trzy − jeden =